Solomon Abell

Media & Literacy Teacher

Neil Abraham

Director of Facilities

Emily Armiak

Director of Co-Curricular Programs

Jill Myers Beary

1st - 5th Science Teacher and STEM Coordinator

Cindy Benson

Office Director

Susanne Benton

Preschool Teacher

Tim Blair

PS-5th Grades: Swim & Sports Instructor

Shelley Briscoe

Preschool Teacher

Ethel Brown

1st-5th Grade Social Studies and 2nd & 3rd Grade Literacy Skills Teacher

Sarah Brown

Assistant Director of Marketing & Communications

Amber Carey

After Care Teacher

Sara Gallegos

After Care Teacher

Kim Haines

4th Grade Literacy

Danielle Hermon

Director of Admissions & Advancement

Jessica Howard, EdD

Director of Faculty Growth & Development

Stacy Howard

SEL & Movement Specialist

Anne Hunter, MD

1st Grade Math, Math Support, Health and Human Development Teacher

Colleen Johnson

Literacy Specialist & 5th Grade Literacy Teacher

Breanna Lewis

After Care Teacher

Nina Lopez

Head of School

Robert MacKenzie

1st-5th Art/Creative Design

Lisa Manko

Kindergarten Lead Teacher

Keegan McClelland

Aftercare Teacher

Megan McGlynn

Director of Finance and Operations

Colleen Moorman

School Counselor

Amy Morgan

3rd & 2nd Grade Literacy Teacher

Nicholas Morris

2nd-3rd Grade Math Teacher

Betsy Parke

Cross Content Curricular Coordinator

Olivia Poles

Lead Auxiliary Programmer/Early Childhood Support

Nicole Preiss

1st & 2nd Grade Literacy

Allyson Rosenbloom

Math Department Chair/4th-5th Grade Math Teacher

Beth Swartwood

Garden Teacher

Kaylie Stenhouse

Teacher Candidate: 1st-5th Science

Taylor Strasburger

Preschool Teacher

Fiorella Swanson

1st - 5th Grade Spanish Teacher

Amanda Tumminaro

Director of Early Childhood

Anna Walker

Preschool Teacher & Child Development Specialist

Elizabeth Warren

Preschool Teacher

Hannah Wickenheiser

Director of Auxiliary Programs

Libby Wickenheiser

After Care Teacher

Alison Wolfe

Assistant Director of Early Childhood

Izabela Zdunek

Kindergarten Assistant

Sabrina Zirakzadeh

Music Teacher